Agencja reklamowa – media relations

Agencja reklamowa – media relations

Od paru lat obserwuje się intensywny rozwój reklamy, zwłaszcza na terenach wysoce uprzemysłowionych. Znacząca jest więc liczba agencji reklamowych np. na terenie Śląska i okolic. Jedną z gałęzi szeroko pojętego Public Relations (PR) realizowaną w każdej właściwie prowadzonej agencji reklamowej np. na Śląsku jest Media relations, czyli tzw. relacje z mediami. Pojęcie to obejmuje szereg działań związanych z kontaktem z mediami, a więc zarówno telewizją, radiem, jak i prasą. Dobre stosunki z przedstawicielami poszczególnych mediów z pewnością są istotnym elementem budowania wizerunku każdej organizacji.

Czym dokładnie są media relations?

To więc wszelkie działania związane z promowaniem danej organizacji bądź jednostki w świecie i najbliższym otoczeniu, realizowane za pośrednictwem przeszkolonych i posiadających odpowiednie kwalifikacje agencji reklamowych. Obejmują one organizację konferencji prasowych, spotkań, wywiadów czy audycji radiowych, prowadzenie eventów, organizację szkoleń, a także telewizyjnych relacji z ważnych dla firmy wydarzeń.

Kto w firmie zajmuje się media relations?

W rzeczywistości nieliczne organizacje korzystają z usług wykwalifikowanych agencji reklamowych, oferujących pełen pakiet usług, w tym media relations. Ważne jest, aby firma nie zapominała o potrzebie marketingowego wsparcia swoich działań. Pozwoli to rozszerzyć pole działania, a także pomoże znaleźć inwestorów i chętnych do współpracy. Dobry wizerunek firmy w mediach z pewnością zachęci także i klientów do korzystania z oferowanych przed daną firmę usług. Istotne więc, aby PR prowadzony był w konsekwentny i świadomy sposób. Pracownicy mający kontakt z klientem, powinni poznać odpowiednie techniki prowadzenia rozmowy, a także doskonale orientować się w sytuacji firmy i przedstawiać aktualną ofertę. W tym celu należy posłużyć się odpowiednimi broszurami bądź ulotkami.

About Linkhouse

One thought on “Agencja reklamowa – media relations

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *