Co wolno reklamować na facebooku

Co wolno reklamować na facebooku?

W przypadku, kiedy szukasz dobrej metody na dotarcie ze swoją ofertą do szerokiego grona użytkowników to Facebook może okazać się idealnym rozwiązaniem. Niemniej jednak najpierw dowiedz się, czy to, co zamierzasz oferować nie jest sprzeczne z zasadami portalu. Poniżej przedstawiamy Ci kilka przykładów tego, czego nie należy propagować.

Gadżety erotyczne

W swoim regulaminie Facebook nakreślił dokładnie, jakich produktów dla dorosłych nie można reklamować za jego pośrednictwem. Wśród nich znajdują się między innymi leki na popęd seksualny, video z pornografią, czy też jakiekolwiek pokazy erotyczne na żywo. Dozwolona jest reklama środków antykoncepcyjnych, niemniej jednak tylko pod warunkami je odpowiedniego targetowania.

Narkotyki i wyroby tytoniowe

Zabronione jest jakiekolwiek propagowanie używek oraz sprzętu, który mógłby służyć ich spożywaniu lub produkcji. Podejście w tych sprawach jest bardzo restrykcyjne.

Alkohol

W tym wypadku wiele zależy od ustaw w danych krajach. W niektórych reklama alkoholu jest zupełnie zakazana, w innych natomiast pozwala się, aczkolwiek tylko pod warunkiem odpowiedniego doboru grupy docelowej.

Serwisy randkowe

Facebook nie zezwala również na reklamowanie stron, które w swoim domyśle mają nam pomóc znaleźć partnera seksualnego. Każdy serwis, który nastawiony jest głównie na poznawanie innych osób na tle nie seksualnym będzie musiał przejść weryfikację przez Facebook-a.

Broń oraz materiały wybuchowe

W tym wypadku sprawa jest jak najbardziej zrozumiała i nie ważne czy są to fajerwerki czy też ładunki C4;)

Loterie i zakłady

W naszym kraju na mocy ustawy hazardowej zabrania się reklamowania jakichkolwiek gier hazardowych typu: gry w karty, w kości czy zakładów. Jeśli jakaś organizacja rządowa zamierza przeprowadzić loterię, to musi do Facebook-a dostarczyć odpowiednie dokumenty.

Tak to wszystko wygląda z grubsza. Warto więc zapoznać się z regulaminem, tym bardziej, jeśli nie jesteś pewny, czy Twoja działalność nie jest niezgodna z zasadami Facebook-a.

About FacebookAdvertising.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *