Jak zwiększyć zaangażowanie fanów

Jak zwiększyć zaangażowanie fanów? Sprawdzone sposoby.

Facebook jest niewątpliwie jedną z najlepszych opcji jeśli chodzi o promowanie swojej marki i kontakt z potencjalnymi odbiorcami. Warto wiedzieć jak zwiększać zainteresowanie naszymi działaniami i angażować wszystkich fanów do udziału w dyskusji i dzieleniu się swoimi przemyśleniami. Poniżej przedstawimy Ci kilka z możliwych sposobów.

  1.    Dyskutuj z ludźmi o tym co dla nich istotne

Warto zastanowić się co mógłbyś zrobić dla swoich fanów, aby rozwiązywać ich problemy. Skoro zdecydowali się oni na polubienie Twojego profilu, to zapewne oczekują od Ciebie konkretnej dawki wiedzy na dany temat. Jeśli więc Twój fanpage traktuje o programowaniu, to wrzucaj tam odnośniki do ciekawych artykułów, sam dziel się swoimi przemyśleniami na temat branży oraz zachęcaj do dyskusji interesującymi zagadkami programistycznymi. To tylko niektóre z pomysłów, jakie możesz zastosować. Przede wszystkim chodzi o to, aby nie odbiegać od tematyki fanpage.

  1.    Pytaj, pytaj, pytaj…

Warto angażować użytkowników właśnie poprzez zadawanie im pytań i wywoływanie dyskusji ciekawymi wpisami. Poprzez poddanie analizie wiele stron można zauważyć, że jeśli wpis kończy się znakiem zapytania, to znacznie bardziej mobilizuje ludzi do udzielenia odpowiedzi i dyskusji.

  1.    Nie rozpisuj się

Staraj się, aby Twoje wpisy były zwięzłe i rzeczowe. Badania marketingowe pokazują, że zdecydowanie największą skuteczność wywołują krótkie notki o długości nie większej niż 250 znaków.

  1.    Nie zapominaj o konkurencji

Jak najbardziej warto podpatrywać działania konkurencji. Jeśli na innym fanpage panuje wielki ruch i użytkownicy się udzielają, to postaraj się dowiedzieć dlaczego tak się dzieje i wdrażaj podobne metody u siebie.

  1.    Zachęcaj do działania

Nie wahaj się zachęcać użytkowników do działania słowami: „Podziel się swoim komentarzem” czy „Co Ty o tym sądzisz?”. To znacznie pomaga i efekty będziesz mógł zobaczyć w stosunkowo krótkim czasie.

Jak więc widzisz nie trzeba specjalnych trików, aby zwiększać zaangażowanie u swoich fanów. Wiele jednak będzie zależało głównie od Ciebie i tego, jak bardzo zależy Ci na nawiązywaniu kontaktów z Twoją grupą.

About FacebookAdvertising.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *