Instagram

Jak zwiększyć zaangażowanie na Instagramie?

Instagram także może Ci pomóc w promowaniu swojej działalności i w połączeniu z innymi możliwościami dać bardzo dobre efekty. Przedstawiamy Ci więc kilka prostych sposobów na to, w jaki sposób możesz zwiększyć zainteresowanie Twoim profilem w tym portalu.

Puste pole

Jednym z ciekawych sposobów jest poproszenie użytkowników o wypełnienie pustego pola. Polega to na tym, że dodajesz grafikę i prosisz o wypełnienie pustego pola____.

Wybierz coś dla siebie

Tutaj z kolei cały trik polega na tym, aby wstawić zdjęcie zawierające jakieś dwa sprzeczne elementy i zapytać za czym bardziej opowiedzieli by się użytkownicy. Na przykład: Cola czy Pepsi?

Zachęć do prowadzenia poszukiwań

Strategia polega na podaniu informacji o tym, że masz coś dla swoich fanów, aczkolwiek jest to ukryte w pewnym miejscu i jeśli ktoś je odnajdzie to będzie mógł sobie zatrzymać daną rzecz. Oczywiście dodajesz jakieś wskazówki. Nagrodami mogą być karty podarunkowe, bilety na koncert itd.

Otagowanie znajomych

Wygląda to w ten sposób, że dodajesz grafikę lub zdjęcie z czymś motywującym i zachęcamy do tego, aby użytkownicy otagowali swoich znajomych. Chodzi o to, żeby inni dowiedzieli się jacy są super itp.

Jak już zauważyłeś Instagram daje spore możliwości, które warto wykorzystywać. Na pewno znacznie przyczyni się to do reklamy Twojej marki wśród potencjalnych klientów.

About FacebookAdvertising.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *